Postanowienie poprawy…

…w ostatniej swojej wyliczance zapomniałem o jeszcze jednym miejscu, w które zaglądam z uporem maniaka. Dowiaduję się z niego ile to zagrożeń czyha na człowieka XXI wieku. Rozwój komputerów, telefonii, tabletów, wszelkich urządzeń, dzięki którym świat staje się bardziej przyjazny, przystępny, osiągalny… robiąc drobne zakupy /nawet w Bystrzycy/ za zakupy płacę zbliżeniowo :) raz ciach, zakupy moje, kasy nie ma… ale… nie wszystko jest takie piękne. Jak wyczytałem niedawno na stronie www.niebezpiecznik.pl /to o niej zapomniałem/ jakie cuda można zrobić z płatnościami zbliżeniowymi, jakie wymyślne urządzenia są w posiadaniu hakerów i złodziei to powiem szczerze, szczęki do tej pory nie podniosłem z podłogi. Złodzieje mają możliwość odczytania/pobrania do 50 zł z naszego konta będąc kilkanaście centymetrów od portfela z kartą… jeśli urządzenie jest dobrej klasy to jest w stanie rozróżnić karty /jeśli mamy ich kilka/ i pobierze pieniądze z każdej z nich. Tutaj pojawia się dość prosty sposób na zabezpieczenie przed takim działaniem, oczywiście kłania nam się fizyka i na pewno każdemu świtające pojęcie klatki Faraday’a. Ot prosta sprawa, owijamy karty złotkiem, tudzież sreberkiem, a w sklepie tuż przed płatnością kartę rozwijamy niczym kanapkę ;-) …lub zamawiamy na allegro odpowiednie „bezpieczne” etui… ponoć pomaga uchroni nas przed nieautoryzowanym odczytem danych z naszych kart zbliżeniowych…
…całą masę innych ciekawostek z pewnością przeczytacie na niebezpieczniku. Poczytajcie i używajcie z głową nowych technologii.

Tyle zaległości, przechodzimy do aktualnych spraw. W okresie jesienno-zimowym zdjęć robię raczej niedużo, szczególnie weselnych. Staram się jednak „wolny” czas wykorzystać na trening, nadrobienie zaległości w prowadzeniu strony, trening i prześledzenie testów nowego sprzętu, który pojawił się na rynku, szczególnie obiektywów.
Nadszedł też czas na małe zmiany i postanowiłem oddać w dobre ręce moją Tokine 16-50/2.8 AT-X 165 PRO DX AF (test obiektywu – optycznie.pl). Dojrzewałem do tej decyzji bardzo długo… i jeszcze potrzebuję kilku dni zanim szkiełko pojawi się na allegro :) ..ahh przywiązanie… ale na poważnie, obiektyw spisuje się bardzo dobrze, współpraca z nikonem d300s wzorowa. Ostrzy szybko i celnie. „Widzi” szeroko, w ciasnych pomieszczeniach bardzo przydatny. Luzów brak, chodzi płynnie. W moich galeriach duża cześć zdjęć jest nim zrobiona, także zapraszam do oglądania. Jeśli jest ktoś chętny zapraszam do kontaktu.

I ostatni wątek na dzisiaj… postanowienie poprawy. Oczywiście chodzi o systematyczność wprowadzania newsów na stronie. Dzisiaj zadanie domowe wykonane, wspomnę tylko o ostatnich sobotnich zdjęciach do strony internetowej jednego z ośrodków na Czarnej Górze. Szybka sesja, kilka zdjęć. Strona nie została jeszcze opublikowana oficjalnie więc i ja się powstrzymam z pokazaniem zdjęć (oprócz jednego, jako ikony wpisu)… ale reszta za kilka dni na pewno się pojawią…

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

Leave a reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.